Alimente distribuite de Sărbătoarea Tuturor Sfinților

csomagosztas halottak napjaÎn data de 1 noiembrie Cantina Socială a Asociației Caritas Catolica a fost închisă. Ca să asigure astfel, ca nici un stomac să nu rămâne gol de ziua liberă, în ziua de miercuri, 31 octombrie 2018, angajații asociației au distribuit 80 de pachete de alimente deserviților cantinei, care de altfel primesc zilnic o masă caldă la Caritas.

Pachetele au conținut pâine și mezeluri (cu sprijinul financiar al organizației Caritasverband Passau), respectiv conserve de supă (oferite de diaconul austriac Peter Zidar), conserve de ciuperci (oferite de Caritas Swolgen), dulciuri (oferite de Volkshilfe Wien), și ceai (oferit de d-nul Konrad Fundneider). Suntem foarte recunoscători pentru sprijinul lor. Împreună am reușit să aducem o mică bucurie în sărbătoarea tristă pentru oamenii nevoiași. Valoarea totală a pachetelor a fost de 1934 lei.