Deserviții cantinei sociale au primit pachete de paști

DSC_0808Un număr total de 112 beneficiari ai Cantinei Sociale din cadrul Asociației Caritas Catolica au beneficiat de pachete de alimente Vinerea Mare, în valoare totală de aproximativ 5000 de lei.  Pachetele au conținut alimente specifice sărbătorilor pascale: șuncă, cozonac, pâine și conserve de supă. Unii dintre beneficiari sunt persoane vârstnice, bolnave, cu mobilitate limitată, care nu-și pot părăsi casele. Angajații Caritas au transportat pachetele de alimente la locuințele lor cu mașina.

Conservele de supă au fost donate pentru acest scup de mag. Peter Zidar diacon din Austria. Dânsul este un sponsor regular al programelor Asociației Caritas Catolica. Doar în cursul lunii Martie a donat cantinei sociale peste 200 kg de paste făinoase, conserve de supă, pateu ficat, conserve de linte și fasole, piure de tomate, orez și zahăr.

Vezi Galeria de imagini