A katolikus segélyszervezet idén is egy sikeres téli segélyprogramot tudhat maga mögött. A három hónapon át tartó akció 2024 február 28-án, szerdán zárult az évad utolsó utcai melegétel-osztásával, amelyre mintegy 100 rászoruló ment el. Az esemény különlegességét jelentette, hogy a Caritas szociális konyha által biztosított meleg étel mellett ezúttal csokoládét és szezámmagos zsömlét is osztottak a Caritas önkéntesei a Nagyváradi Élelmiszerbank jóvoltából.

Az átfogó segélyprogram keretében, amely tavaly december 6-án vette kezdetét a nagyváradi Caritas Catolica munkatársai és önkéntesei 100 regisztrált rászoruló részére biztosítottak tűzifa segélyt, további 100 személyt és családot támogattak bőséges tartósélelmiszer csomaggal, valamint tizenkét hét alatt összesen 1200 adag meleg ebédet osztottak ki, szerdánként, a Barátok templománál.

A szervezők köszönetüket szeretnék kifejezni, a jelentős anyagi forrásokat igénylő programot támogató Boskoop-i SOEB Alapítvány munkatársainak a közreműködésükért, a Caritas szociális konyha szakácsainak, akik hétről hétre elkészítették a szerdai ételosztások fogásait, valamint mindazoknak az önkénteseknek és munkatársaknak, akik részt vettek az adományok szétosztásában. Nem utolsó sorban köszönetüket fejezik ki a nagyváradi Élelmiszerbank közösségének, melynek adományai több alkalommal is kiválóan kiegészítették a kiosztott melegételt.