Moș Nicolae a vizitat căminele Caritas

Un musafir neașteptat a înfrumusețat ziua vârstnicilor din căminele administrate de Asociația Caritas Catolica în Oradea. Moș Nicolae a sosit cu sacul plin, și în hainele emblematice, în timpul mesei de prânz, ca să distribuie pachete de dulciuri atât rezidenților, cât și îngrijitoarelor din cămin. Ochii strălucitori, îmbrățișările mulțumitoare și entuziasmul beneficiarilor confirmă încă o dată că a doua copilărie este la fel de importantă decât prima.

DSC_1115

La Căminul Sf. Martin din Nufărul, evenimentul a fost dedicat memoriei d-nei Erzsi. Mulțumiri pentru contribuția aparținătorilor dânsei, respectiv a soților Jan și Coby Willemsen de la Stichting Steungroep Nederland Roemenie care au donat un uscător profesional căminului. Mulțumiri speciale Surorilor Franciscane din Mallersdorf care au asigurat o parte din dulciurile distribuite în Căminul Sf. Elisabeta.