Serbare de carnaval la internat

DSC_0998Continuând tradiţia anilor precedenţi, şi în 2018 s-a organizat carnaval festiv la Internatul Sf. Ladislau din cadrul asociaţiei Caritas Catolica din Oradea. Scopul reuniunii a fost a-i apropia pe membrii noi ai internatului, de cei vechi. Camerele de băieţi şi de fete au avut fiecare ocazia de a se prezenta şi să parodieze prin câte-o mică scenetă umoristică

câteva personalităţi caracteristice ale asociaţiei şi ale internatului.

A existat cameră a cărei locatari au luat tare în serios această sarcină: s-au îmbrăcat în costume adecvate, şi au prezentat sceneta bine compusă, servindu-se de replici scrise dinainte, cu acompaniament de muzică. Alţii, au lăsat loc pentru improvizaţii, şi şi-au desăvârşit producţia în toiul discuţiilor. La sfârşitul serbării, un juriu format din liceenii internatului, au premiat primele trei camere cu cele mai bune rezultate, dar nimeni nu a plecat cu mâna goală. Pachetele-cadou au fost oferite de Caritas Catolica.

Vezi galeria de imagini