Vă costă 0 lei, dar poate fi de mare ajutor pentru cei care au nevoie. Sprijiniți activitatea caritabilă a Asociațiai Caritas Catolica cu 3,5% din impozitul pe venit.

Ești salariat? Redirecționează simplu, de acasă 3,5% din impozitul tău pe venit către Asociația Caritas Catolica. Un impozit care altfel ar rămâne la stat. Nu te costă nimic dar este dreptul tău să te implici în comunitate. Redirecționează până la 25 mai 2022 completând mai jos formularul 230, în varianta online. Completează, semnează și depune formularul 230 online, într-un minut, fără drumuri la ANAF. Echipa Caritas se va ocupa să trimită formularul la ANAF.

Formularul poate fi completat și de către pensionari, dacă au pensia peste 2000 lei!

Dacă aveți dificultăți în completarea online, puteți solicita gratuit un formular pe suport de hârtie la sediul Caritas Catolica (piața Ion Creangă nr 2) în timpul săptămânii între orele 8–16.

Prin completarea formularului de mai jos oferiți Asociației Caritas Catolica din Oradea 3,5% din impozitul pe venitul aferent anilor 2023.

Datele personale furnizate vor fi folosite în exclusivitate pentru completarea formularului ANAF 230, și nu vor fi stocate sub nici o altă formă.

Regulamentul nostru privind protecția datelor poate fi consultat aici.