Intalnirea furnizorilor de servicii dedicate persoanelor varstnice-Reteaua SenioriNET

Confederaţia Caritas România şi partenerii săi: Fundaţia Crucea Alb Galbenă, Asociaţia Habilitas – Centru de resurse şi formare profesională, Asociaţia de Ajutor Mutual Bucureşti şi Asociaţia Four Change a organizat în perioada 19-21 Februarie 2014, la Miercurea-Ciuc, atelierul de planificare strategică a Reţelei SenioriNET.
Reţeaua SenioriNET reuneşte 34 de ONG-uri furnizoare de servicii dedicate persoanelor vârstnice, în special servicii de îngrijire la domiciliu, printre care se află şi Asociaţia Caritas Catolica Oradea.
În cadrul acestei întâlniri reprezentanţii organizaţiilor participante au stabilit obiectivele pe termen scurt, mediu şi lung privind activitatea reţelei, precum şi planul de acţiune al retelei SenioriNET.
Caritas Catolica a fost reprezentată de doamna Tóth Andrea, coordonator Centru de Îngrijire la Domiciliu.
Mai mult despre reţeaua SenioriNET: www.seniorinet.ro