Éves közgyűlését tartotta a Caritas
2024.03.21
Éves közgyűlését tartotta a Caritas
A Caritas Catolica igazgatói és részlegvezetői ex. Böcskei László megyéspüspök jelenlétében adtak számot az elmúlt év megvalósításairól és kihívásairól a katolikus segélyszervezet éves közgyűlésén, március 21-én, csütörtökön.
Többszáz rászorulón segített a Caritas a tél folyamán
2024.02.29
Többszáz rászorulón segített a Caritas a tél folyamán
Immár négy éve működtet téli gyorssegély-programot a nagyváradi Caritas Catolica a holland SOEB Alapítvány támogatásával. A három részből álló program célja, hogy könnyítsen a rászorulók életén, a mindig komoly megpróbáltatást jelentő hideg évszakban.
Amit egy demens beteg ápolása adhat a gondozójának
2024.02.29
Amit egy demens beteg ápolása adhat a gondozójának
Kedden került megrendezésre az Alzheimer Café önsegítő kör februári találkozója a Caritas Catolica székházában. A sorozat célja, hogy rendszeres összejövetelekkel lehetőséget teremtsen a párbeszédre a szellemileg leépült időseket gondozó családtagok és idősellátással foglalkozó szakemberek között. Az esemény ehavi meghívott előadója Varga Zita szakápoló, a Caritas otthoni beteggondozói szolgálatának munkatársa volt, aki 20 éve dolgozik ezen a területen.
Szívmelengető újratalálkozás: Jersey-i önkéntesek ismét a váradi Caritasnál
2023.12.15
Szívmelengető újratalálkozás: Jersey-i önkéntesek ismét a váradi Caritasnál
Három év kihagyás után idén újra eljött Nagyváradra a Beaulieu Convent School csapata az Egyesült Királyság-beli Jersey szigetéről. A katolikus lányiskola 12 diákja három pedagógus vezetésével önkénteskedett a nagyváradi Caritas Catolica segélyprogramjaiban az elmúlt héten. Az eseménydús hét folyamán többek közt betegeket látogattak, ételt osztottak a szegényeknek és játékos foglalkozásokat tartottak hátrányos helyzetű gyermekeknek.
Kézzel-kötött boldogság
2023.12.12
Kézzel-kötött boldogság
Holland nyugdíjas hölgyek egy csoportja évről évre mosolyt csal a Bihar megyei gyermekek arcára gyönyörű, kézzel kötött gyermekruhákkal.
In Memoriam: Peter van der Ven
2023.11.29
In Memoriam: Peter van der Ven
Mély fájdalommal emlékezünk meg a mai szentmisén kedves barátunkról és szponzorunkról Peter van der Ven úrról Hollandiából. Elkötelezett támogatónk a múlt héten hunyt el. Feleségével, Bettyvel együtt oszlopos tagja volt a Caritas családnak, fáradhatatlanul hozzájárulva a rászorulók megsegítésére irányuló küldetésünkhöz.
Újabb osztrák diákcsoport önkénteskedett a Szent József Központ felújításán
2023.11.15
Újabb osztrák diákcsoport önkénteskedett a Szent József Központ felújításán
Folytatódott a sokéves együttműködés a nagyváradi Caritas Catolica és az ausztriai HTL Mödling szakközépiskola között. November 5-10 között újabb 26 fős diákcsoport látogatott el hozzánk, hogy a Szent József Szociális központ felújításárán dolgozzanak.
Egymillió csillag a délutáni oktatásban résztvevő hátrányos helyzetű gyermekekért
2023.11.15
A római katolikus Caritas Catolica és a görögkatolikus Caritas Eparhial szeretettel meghív mindenkit, november 16-án, csütörtökön 18.30-tól az immár hagyományossá vált Egymillió Csillag rendezvényre. Helyszín: a római katolikus székesegyház.
A jótékonyság összekötő ereje
2023.10.27
A jótékonyság összekötő ereje
Osztrák és német jótevőinkkel találkoztunk egy rendhagyó körutazás keretében, október 15-21 között. Olyan elhivatott személyekkel láthattuk egymást újra, akik jótékonysági tevékenységük által áldásos munkájuk gyümölcsét nem csak helyi közösségekkel osztják meg, hanem a Caritas szervezeten keresztül a nagyváradi egyházmegye rászorulóival is.
Határokon át, kompromisszumok nélkül
2023.10.23
Határokon át, kompromisszumok nélkül
A bécsi Caritas szervezet ifjúsági csoportja a 72 óra kompromisszum nélkül program keretében három napon át használt ruhát gyűjtött önkéntesek segítségével, mintegy 20 plébánia közreműködésével. Ebből 120 ládányi ruhát és cipőt adományoztak pénteken a nagyváradi egyházmegyei Caritas Catolica részére.
Ikonok: Oiegar Tímea
Varadinet Web Development